Můj malý princ...

17. srpna 2011 v 18:00 | erika |  pohádkování
Příběh psaný asi před rokem či dvěma. Dramatické, romantické, takové no...
________________________________________________________

Stála jsem tam, uprostřed polí, vítr mi foukal vlasy do tváře a já jen tupě zírala do dálky. Nepřemýšlela jsem, nesnažila se spatři mimozemský úkaz, nic podobného. Jen jsem to chtěla zas cítit, připomenout si jaké to bylo. Jaké bylo, když jsme běhali po kopcích, občas se zabořili do kupy sena a divoce se líbali.
Ale teď to bylo jiné, i když krajina stále zůstávala stejná už to nebylo jako dřív. Teď jsem tu totiž stála sama, už tu nebyl nikdo, kdo by mě líbal nikdo, kdo by se mnou běhal po polích a při západu slunce tančil do rytmu cvrččích písní.
Můj malý princ navždy zmizel. Už mě nikdy nevezme s sebou do říše svých snů. Neukáže mi vlkodlaka plížícího se parkem ani mořskou panu slunící se u rybníka.
Protože můj malý princ odešel. Odešel všechny své sny prožít.


Stýská se mi, ani nevíš jak můj malý princi. Ty jsi byl jediný, kterému jsem mohla říct všechna svá přání a fantazie a ty ses jim nevysmál, nepovažoval jsi je za hloupé, protože ty jsi je chtěl uskutečnit. Jedině s tebou jsem se zase stávala bezstarostným dítětem. I když jsem tvůj svět nikdy nespatřila, vždy jsem ho cítila. Cítila jsem jemné doteky víl, které jsi mi popisoval a já je viděla také, alespoň na okamžik jsem je spatřila. Jsou to překrásná a křehká stvoření, která se pohupují na okvětních lístcích nebo se jen tak nechávají unášet s větrem.

Ale tohle už je pryč. To všechno už dávno odvál ledový severák, společně s tebou můj malý princi. Vždy jsi mluvil o tom jak poletíš, necháš se volně unášet větrem, ale nikdy si mě nechtěl vzít s sebou. Nikdy jsi mi nedovolil, plně vstoupit do tvého světa. Teď už vím proč. Protože on nebyl jenom hezký, plný dětské fantazie a barev. On byl i šedý, mučivě svírají, děsivý a přeplněný nočními můrami, které tu byli i ve dne.
Nezlobím se na tebe, můj princi jen doufám, že si naplno žiješ svůj sen bez děsivých nočních můr.
A počkej tam na mě malý princi, brzy poletím za tebou…
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.